W obecnych czasach odpowiedzialność ekologiczna to bezwzględny priorytet w każdej branży. Rekordowe temperatury w wielu miejscach na świecie czy niespotykane dotąd anomalie pogodowe dają się we znaki prawie wszystkim. Jeżeli tego nie rozumiesz to poczekaj jeszcze chwile a szybko pojmiesz problem klimatyczny – nadmiernie wysoka temperatura zabije Ci podatne bliskie osoby, powódź zaleje dom, pożar go spali a bezprecedensowa wichura zerwie z niego dach. Też jest mi przykro, ale do tego zmierzamy krótkowzrocznością i brakiem odpowiedzialności za przyszłość planety, bo wątpliwa wygoda jest ważniejsza. Chore!?

Na szczęście duże firmy dostrzegają ten problem. Producent drzwi i okien drewnianych Pol-Skone jako jedna z nielicznych firm w Polsce może pochwalić się międzynarodowym Certyfikatem FSC® – Forest Stewardship Council® (FSC C005001) – świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną, co wskazuje, że producent spełnia najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku.

https://info.fsc.org/details.php?id=a0240000005sRZGAA2&type=certificate#result

Firma Pol-Skone w 2010r. otrzymała również niezależny certyfikat „Zielona Marka” wyróżniający:

  • przyjazne środowisku i człowiekowi produkty o cechach energooszczędnych
  • ekonomiczne korzyści wynikające z wyboru produktów oznaczonych tym certyfikatem.

https://www.pol-skone.pl/pliki/pobierz/syhAR0knwkKVQ4xp1dNbTV8xXZRRRoXr/certyfikat-zielona-marka.pdf

Odkrywanie leśnych tajemnic & Sekretne życie drzew dla poprawienia świadomości i odpowiedzialności

Zapraszamy do obejrzenia 6-odcinkowego filmu dokumentalnego “Odkrywanie leśnych tajemnic” o niezwykłym życiu drzew i ich relacji z człowiekiem zrealizowanego na zlecenie Pol-Skone. Narratorem jest legendarna Pani Krystyna Czubówna.

W ramach uzupełnienia wiedzy o zdumiewających drzewach polecamy lekturę międzynarodowego bestsellera “Sekretne życie drzew“, którego autorem jest niemiecki leśnik Peter Wohlleben. Dla zachęty mały skrót 😉 drzewa się ze sobą komunikują, troszczą o potomstwo i o starych, chorych sąsiadów, doświadczają wrażeń, wykazują uczucia i pamięć!

Twój Dom S.c. dorzuca swoje zielone grosze

Twój Dom S.c. jako mikrofirma w małej skali uzupełnia odpowiedzialny ekologicznie profil producenta. Prowadzimy recykling kartonów, styropianów zabezpieczających i opakowań foliowych pozostałych po drzwiach i ościeżnicach. Przekazujemy je do zaprzyjaźnionego sklepu wędkarskiego superwedkarz.pl. Szczególnie pożądane są długie i wąskie opakowania po framugach, które idealnie pasują do pakowania wędek.

Pozdrawiamy i mocno zachęcamy do jakiejkolwiek eko-aktywności

Zespół Twój Dom S.c.